Jedna rzeka, dwa światy – Rodan. Darmowa degustacja.

Wczytuję mapę...

Data/Czas
16-04-2016
19:00 do 21:00

Lokalizacja
Magazyn Wina

Kategorie


Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy kochają wino, na degustację wyjątkowej urody.

Swoja wiedzą i pasją podzieli się z Wami Ewa Pariselle, niestrudzona eksplorerka rodańskich winnic, właścicielka firmy importującej wino „Winnice Francji”.

Pośród wszystkich regionów winiarskich Francji Dolina Rodanu ma historię najdłuższą. Pierwsze krzewy winorośli zasadzili w pobliżu dzisiejszej Marsylii greccy koloniści, ponad 600 lat p.n.e. Rzymianie, kontynuując podbój Galii przesuwali się w górę rzeki zakładając kolejne miasta, wokół których natychmiast powstawały także winnice. Zniszczone u schyłku antyku, po najazdach barbarzyńców winnice odradzać zaczęły się w wiekach średnich, głównie za sprawą zakonników, początkowo potrzebujących wina dla celów liturgicznych, później widzących w handlu winem ważny element finansowej niezależności kościoła. Wielkie znaczenie dla renomy win znad Rodanu miały wydarzenia znane jako awiniońska niewola papieży, kiedy to pod naciskiem króla Francji, w 1309 r. papież Klemens V przeniósł stolicę papiestwa do Awinionu.

Wina rodańskie należą do grona najbardziej niezwykłych i wybitnych win we Francji.

Wina, które proponujemy pochodzą z małych, rodzinnych winnic, są oryginalne i autentyczne. Są to wina wytwarzane tradycyjnie, z troską o jakość i duszę, przez winogrodników zrzeszonych w stowarzyszeniu Vigneron Independant (Winiarze Niezależni), gwarantującym samodzielną produkcję od etapu pracy w winnicy przez winifikację do butelkowania. „Być” Vigneron Independant jest kwestią wyboru i wyrazem filozofii życia, jest rękojmią jakości.

Liczba uczestników ograniczona, konieczna rezerwacja. mailowo: tomasz@magazynwina.pl lub telefonicznie: 691 650 091.

Degustacja jest darmowa dla osób, które w dniu degustacji dokonają zakupu z oferty Magazynu Wina za co najmniej 50 pln.