San Patrignano – darmowa degustacja komentowana.

Wczytuję mapę...

Data/Czas
01-03-2016
17:00

Lokalizacja
Magazyn Wina

Kategorie


Serdecznie zapraszam na spotkanie z przedstawicielem winnicy San Patrignano, który opowie o posiadłości i skomentuje dla Państwa 5 win.
Tym, co wyróżnia posiadłość San Patrignano spośród wielu innych producentów wina jest fakt, że nie jest to zwykłe komercyjne przedsięwzięcie, lecz farma założona przy ośrodku leczenia uzależnień. Znaczącą częścią posiadłości jest winnica uprawiana przez pacjentów ośrodka.
Od powstania w końcu lat 70-tych ubiegłego wieku wytwórnia nastawiona jest na bezkompromisową jakość, co pozwoliło jej szybko znaleźć się wśród najlepszych producentów w Emilii – Romanii. Dzięki nowoczesnym technikom uprawy, umiejętnej selekcji klonów oraz inwestycjom w sprzęt do uprawy winorośli i technologię winiarską, posiadłość pozostaje w tym gronie do dzisiaj. Od początku przy zakładaniu winnic i produkcji wina doradza znany włoski enolog Ricardo Cotarella.

Wina San Patrignano regularnie otrzymują najwyższe oceny fachowej prasy winiarskiej, w tym wielokrotnie wyróżnienie „Tre Bicchieri” wpływowego przewodnika „Gambero Rosso”.

Wstęp wyłącznie za rezerwacją ( ograniczona mocno liczba miejsc). Rezerwacje: tomasz@magazynwina.pl
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, uczestników obligujemy do zakupu wina w dniu degustacji za co najmniej 50 pln.